Rodzaje nośników danych

W większości przypadków jesteśmy w stanie odzyskać dane niezależnie od rodzaju uszkodzenia, systemu plików i systemu operacyjnego. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze nośniki, które do nas trafiają:
dysk twardy

Dyski twarde HDD

Dyski nie działające, po upadku, zalaniu, pożarze z uszkodzeniami fizycznymi, jak i logicznymi. Nośniki w technologii ATA, SATA, a także dyski zewnętrzne USB.
SDD

Dyski SSD

Dyski zarówno z uszkodzeniami mechanicznymi, elektronicznymi, jak i logicznymi. Wykorzystujące do komunikacji złącza SATA, mSATA, mikroSATA, M.2 (również NVMe).
macierze dyskowe

Macierze RAID

Dowolne macierze RAID (w typowych konfiguracjach RAID 0, 1, 5, 6, 10), jak i niestandardowe. Dyski z serwerów NAS, SAN, pracujące w technologii SCSI, SAS.
wirusy

Wirusy

Nośniki po zaszyfrowaniu wirusami ransomware. W części przypadków pliku udaje się zdekodować, w innych odzyskać dane z fragmentów pozostawionych przez wirusa.
bazy danych

Bazy danych

Bazy w formatach Microsoft SQL Server, mySQL, Firebird, PostgreSQL, Oracle, a także rozwiązania niestandardowe.
maszyny wirtualne

Maszyny wirtualne

Dane z maszyn wirtualnych takich jak VirtualBox, Parallels, Hyper-V, VMWare, ESXi.
pendrive

Pendrive'y

Zarówno po uszkodzeniach logicznych (np. skasowane dane), jak też przy uszkodzeniach mechanicznych.
serwery

Serwery

Dane z serwerów, w których zastosowano macierze dyskowe oraz często wirtualizację.
oprogramowanie dla firm

Oprogramowanie dla firm

Bazy danych z oprogramowania dla firm np. InsERT (SubiektGT, Rachmistrz, Rewizor), Comarch (CDN Optima), Reset2 (R2płatnik).
smartfon

Smartfony

Zarówno starsze telefony komórkowe, jak i nowe smartfony. Uszkodzone mechanicznie, jak i po skasowaniu danych. Oparte na systemach Android, iOS i innych.
tablet

Tablety

Podobnie jak w przypadku smartfonów - przy uszkodzeniach fizycznych i logicznych. Dowolnego producenta, z dowolnym systemem operacyjnym.
dyktafony

Dyktafony

Dyktafony cyfrowe z wbudowaną pamięcią lub używające kart pamięci. Po skasowaniu danych, czy też zniszczeniu urządzenia.
karta pamięci

Karty pamięci

Karty pamięci microSD, SD, CF, MMC, MS, SM z telefonów, aparatów i innych urządzeń.
wideo

Wideorejestratory

Dane z wideorejestratorów (z wbudowaną pamięcią, a także zapisujących wyniki na karty pamięci), dane z systemów monitoringu.
płyty cd/dvd

PŁYTY CD/DVD/BR

Płyty CD-R (RW), DVD (+/- R, +/- RW), Blu-Ray itp.
HDLab HDLab Facebook